Skip to main content
Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl | Holowanie | Laweta | Autostrada A4

W jakich sytuacjach nie należy wzywać pomocy drogowej?

Kierowcy pojazdów doskonale zdają sobie sprawę, że nieprzewidziana awaria to sytuacja, która może mieć miejsce w każdej chwili. Wiąże się z nią zazwyczaj stres z powodu konieczności przeorganizowania planów i obawa przed dużymi nakładami finansowymi, związanymi z koniecznością usunięcia usterki. Wezwanie pomocy drogowej bardzo często jest nieuniknione. Nie zawsze jednak jest to jedyne rozwiązanie. Sprawdź, kiedy możesz spróbować usunąć usterkę samodzielnie, a w jakich sytuacjach lepiej skorzystać z pomocy specjalistów.

Wezwanie pomocy drogowej – kiedy można z tego zrezygnować?

Podstawą działania w przypadku awarii lub kolizji drogowej jest chłodna ocena sytuacji. Pozwala ona na rzeczywiste rozeznanie w powstałych zniszczeniach i podjęcie decyzji w sprawie dalszych działań. Usterka, która początkowo sprawia wrażenie dość poważnej, może przy dokładniejszych oględzinach okazać się łatwa do usunięcia. W takiej sytuacji pomoc specjalistów nie będzie potrzebna. Z tego powodu warto mieć zawsze w samochodzie dodatkowe żarówki i bezpieczniki czy też instrukcję obsługi producenta, podpowiadającą jak usunąć podstawowe awarie. Pomoc drogowa z reguły nie przyjeżdża również do przebitej opony. Jej wymiany uczy się każdy kursant na kursach prawa jazdy.

Kiedy wezwanie pomocy drogowej jest konieczne?

Poważna awaria samochodu generuje konieczność skorzystania ze specjalistycznej pomocy. Dokonywanie skomplikowanych napraw nie powinno mieć miejsca, jeśli nie posiadamy do tego odpowiedniej wiedzy, umiejętności czy narzędzi. Tego typu działania mogą stworzyć zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Niebezpieczeństwo wzrasta znacznie, gdy uszkodzeniu ulega układ hamulcowy lub napędowy pojazdu. Przyjazd lawet staje się wówczas konieczny. Wystarczy jeden telefon do firmy K-Hol Pomoc drogowa 24h Wrocław, by uzyskać profesjonalną pomoc, pozwalającą m.in. odholować pojazd w bezpiecznie miejsce lub do najbliższego punktu napraw.

Pomoc drogowa – jak wezwać wsparcie?

Pierwszym krokiem w przypadku poważnej awarii czy uszkodzenia pojazdu powinien być kontakt z jego ubezpieczycielem. Bardzo często umowa OC lub OC/AC obejmuje bowiem możliwość skorzystania z usług lawety, której koszt pokryje ubezpieczyciel. W przeciwnym wypadku kosztami obciążony zostaje właściciel pojazdu. Ich wysokość zależy od kilku czynników, np. od pory dnia oraz miejsca i regionu, w którym miała miejsce awaria lub kolizja.

K-Hol Pomoc Drogowa 24h Wrocław:
skontaktuj się!