Skip to main content
Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl | Holowanie | Laweta | Autostrada A4

W jakich sytuacjach nie należy wzywać pomocy drogowej?

Kierowcy pojazdów doskonale zdają sobie sprawę, że nieprzewidziana awaria to sytuacja, która może mieć miejsce w każdej chwili. Wiąże się z nią zazwyczaj stres z powodu konieczności przeorganizowania planów i obawa przed dużymi nakładami finansowymi, związanymi z koniecznością usunięcia usterki. Wezwanie pomocy drogowej bardzo często jest nieuniknione. Nie zawsze jednak jest to jedyne rozwiązanie. Sprawdź, kiedy możesz spróbować usunąć usterkę samodzielnie, a w jakich sytuacjach lepiej skorzystać z pomocy specjalistów.

Czytaj więcej

Pomoc drogowa na autostradzie A4

Autostradą nazywamy drogę, po której mogą się poruszać jedynie pojazdy samochodowe. Charakteryzuje się ona również najszybszą dopuszczalną prędkością poruszania się i zakazem zatrzymywania się bez uzasadnionego powodu. Mimo że ruch na autostradzie odbywa się na osobnych jezdniach, to często dochodzi na niej do różnego rodzaju wypadków, kolizji i awarii pojazdów. W takich przypadkach niezbędne jest wezwanie profesjonalnej pomocy drogowej, która udzieli wsparcia kierowcom i pasażerom aut uległych zniszczeniu. Jak wygląda pomoc drogowa na autostradzie A4, przeczytasz w dalszej części tekstu.

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc przy wypadku drogowym

Zapewne każdy z nas, kto posiada prawo jazdy i jest aktywnym uczestnikiem w ruchu drogowym miał w życiu sytuację, kiedy to uległ niewielkiemu choćby wypadkowi, lub owego zdarzenia był świadkiem. Niestety wielu z nas nie wie jak w takiej sytuacji się zachować. Pojawia się stres, chaos, brak racjonalnego toku myślenia. Łatwiej jest to powiedzieć, niż zrobić, ale najważniejsze w takiej sytuacji to zachować spokój, zebrać myśli w spójną całość i rozpocząć działanie mające na celu pomoc poszkodowanym, lub też zapewnienie własnego bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Co robić po kolizji czy wypadku samochodowym?

Przemieszczanie się po drogach w pojazdach mechanicznych cechujących się sporą masą własną i niemałą mocą napędzających je silników może obfitować w różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Dochodzi do nich z różnych przyczyn, często niezależnych od stażu czy umiejętności biorących w nim udział kierowców. Zdarzenia drogowe można podzielić na dwie główne kategorie. Są to kolizje i wypadki drogowe. Kryterium podziału jest proste. O kolizji drogowej mówimy, jeśli w jej wyniku nie ucierpieli w żaden sposób ludzie. Jeśli w wyniku zdarzenia drogowego ucierpią jego uczestnicy, mówimy o wypadku drogowym. Podział ten jest istotny, ponieważ w przypadku obu zdarzeń konieczne jest podjęcie zupełnie innych działań.

Czytaj więcej