Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl | Holowanie | Laweta | Autostrada A4

W jakich sytuacjach nie należy wzywać pomocy drogowej?

Mężczyzna wzywający Pomoc Drogową Wrocław 24 K-HOL

Kierowcy pojazdów doskonale zdają sobie sprawę, że nieprzewidziana awaria to sytuacja, która może mieć miejsce w każdej chwili. Wiąże się z nią zazwyczaj stres z powodu konieczności przeorganizowania planów i obawa przed dużymi nakładami finansowymi, związanymi z koniecznością usunięcia usterki. Wezwanie pomocy drogowej bardzo często jest nieuniknione. Nie zawsze jednak jest to jedyne rozwiązanie. Sprawdź, kiedy możesz spróbować usunąć usterkę samodzielnie, a w jakich sytuacjach lepiej skorzystać z pomocy specjalistów.

Czytaj więcej

Pomoc drogowa na autostradzie A4

Pomoc drogowa holowanie Wrocław

Autostradą nazywamy drogę, po której mogą się poruszać jedynie pojazdy samochodowe. Charakteryzuje się ona również najszybszą dopuszczalną prędkością poruszania się i zakazem zatrzymywania się bez uzasadnionego powodu. Mimo że ruch na autostradzie odbywa się na osobnych jezdniach, to często dochodzi na niej do różnego rodzaju wypadków, kolizji i awarii pojazdów. W takich przypadkach niezbędne jest wezwanie profesjonalnej pomocy drogowej, która udzieli wsparcia kierowcom i pasażerom aut uległych zniszczeniu. Jak wygląda pomoc drogowa na autostradzie A4, przeczytasz w dalszej części tekstu.

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc przy wypadku drogowym

Zapewne każdy z nas, kto posiada prawo jazdy i jest aktywnym uczestnikiem w ruchu drogowym miał w życiu sytuację, kiedy to uległ niewielkiemu choćby wypadkowi, lub owego zdarzenia był świadkiem. Niestety wielu z nas nie wie jak w takiej sytuacji się zachować. Pojawia się stres, chaos, brak racjonalnego toku myślenia. Łatwiej jest to powiedzieć, niż zrobić, ale najważniejsze w takiej sytuacji to zachować spokój, zebrać myśli w spójną całość i rozpocząć działanie mające na celu pomoc poszkodowanym, lub też zapewnienie własnego bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Co robić po kolizji czy wypadku samochodowym?

Uszkodzony samochód na lawecie

Przemieszczanie się po drogach w pojazdach mechanicznych cechujących się sporą masą własną i niemałą mocą napędzających je silników może obfitować w różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Dochodzi do nich z różnych przyczyn, często niezależnych od stażu czy umiejętności biorących w nim udział kierowców. Zdarzenia drogowe można podzielić na dwie główne kategorie. Są to kolizje i wypadki drogowe. Kryterium podziału jest proste. O kolizji drogowej mówimy, jeśli w jej wyniku nie ucierpieli w żaden sposób ludzie. Jeśli w wyniku zdarzenia drogowego ucierpią jego uczestnicy, mówimy o wypadku drogowym. Podział ten jest istotny, ponieważ w przypadku obu zdarzeń konieczne jest podjęcie zupełnie innych działań.

Czytaj więcej