Skip to main content
Pomoc Drogowa Wrocław 24h Dariusz Kohl | Holowanie | Laweta | Autostrada A4

Pomoc drogowa na autostradzie A4

Autostradą nazywamy drogę, po której mogą się poruszać jedynie pojazdy samochodowe. Charakteryzuje się ona również najszybszą dopuszczalną prędkością poruszania się i zakazem zatrzymywania się bez uzasadnionego powodu. Mimo że ruch na autostradzie odbywa się na osobnych jezdniach, to często dochodzi na niej do różnego rodzaju wypadków, kolizji i awarii pojazdów. W takich przypadkach niezbędne jest wezwanie profesjonalnej pomocy drogowej, która udzieli wsparcia kierowcom i pasażerom aut uległych zniszczeniu. Jak wygląda pomoc drogowa na autostradzie A4, przeczytasz w dalszej części tekstu.

Autolaweta Wrocław

Jakie usługi na autostradzie A4 świadczy pomoc drogowa?

Jak już wcześniej wspomniano autostrady to drogi charakteryzujące się najszybszą dopuszczalną prędkością poruszania się. Z tego powodu zatrzymywanie się na nich stwarza spore ryzyko wystąpienia kolizji, a nawet niebezpiecznego wypadku i dlatego też takie manewry są na nich po prostu zabronione. W przypadku wypadku lub awarii pojazdu nie pozostaje nam nic innego jak wezwanie uprawnionego do tego podmiotu, czyli pomocy drogowej. Aby skontaktować się z naszą firmą, która od wielu lat pomaga kierowcom podczas awarii na autostradzie A4, odwiedź stronę https://pomoc-drogowa24.eu/kontakt i zadzwoń pod wskazany numer telefonu lub wypełnij formularz kontaktowy. Zajmujemy się szeroko rozumianym wsparciem kierowców, których auta z różnych przyczyn nie mogą podjąć się dalszego poruszania po drodze. W zakres tych usługi wchodzi zatem:

  • naprawa na drodze,
  • wymiana uszkodzonych opon,
  • holowanie do miejsca wskazanego przez klienta lub do najbliższego warsztatu samochodowego,
  • przewóz auta lawetą,
  • transport pasażerów oraz bagaży.

Jak zachować się w razie wypadku lub awarii na autostradzie?

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest ustawienie trójkąta ostrzegawczego około 100 metrów od uszkodzonego pojazdu oraz obowiązkowe włączenie świateł awaryjnych. Nigdy nie należy zatrzymywać się na środku autostrady, lecz w miarę możliwości zepchnąć auto na pas awaryjny. Ostatni krok polega na wezwaniu odpowiednich służb oraz pomocy drogowej i oczekiwaniu na ich przyjazd. Co ważne, kierowca oraz wszyscy pasażerowie powinni opuścić auto i oczekiwać na pomoc za barierkami autostrady. Jest to najbezpieczniejsze miejsce na pojawienie się przyjazdu ratownictwa drogowego.

Najczęstsze powody aby wezwać pomoc drogową na autostradzie

Istnieją aż trzy główne powody, dla których należy wezwać pomoc drogową. Pierwszy z nich to różnego rodzaju awarie, które uniemożliwiają nam dalszą podróż. Może to być coś tak błahego jak przebita opona lub dużo bardziej poważna usterka, która sprawia, że nasze auto odmawia dalszej jazdy. Bez względu, z jaką awarią przyjdzie nam się mierzyć na autostradzie, nasza firma bezpiecznie usunie usterkę na miejscu lub bezpiecznie odholuje pojazd do najbliższego warsztatu. Kolejnym powodem są niegroźne kolizje, do których na autostradzie dochodzi niespodziewanie często. Są to przeważnie stłuczki pomiędzy dwoma autami, które, mimo że nie stanowią większego zagrożenia dla naszego zdrowia i życia, mogą skutecznie popsuć każdy wyjazd. Może się również okazać, że z pozoru niegroźna usterka pokolizyjna, taka jak chociażby zwisający zderzak może być przyczyną kolejnego wypadku, gdy w trakcie jazdy oderwie się on i uderzy w następny pojazd. Z tego powodu każda kolizja na autostradzie powinna być zabezpieczona przez fachową pomoc drogową, która oceni usterki i podejmie dalszą decyzję co do możliwości kontynuowania jazdy. Trzecim i niestety najpoważniejszym oraz dosyć częstym powodem są wypadki. Przyczyny tych zdarzeń mogą być różne, od niezachowania należytej ostrożności, po niekorzystne warunki pogodowe. To nie zmienia jednak faktu, że każdorazowo na miejsce wypadku powinny zostać wezwane odpowiednie służby oraz ratownictwo drogowe.